Alpina Sports

ALPINA, sídlící v bavorském Augsburgu, je dceřinou společností německé firmy Uvex. Toto spojení umožňuje oběma značkám využívat společné vývojové a marketingové oddělení a také společné výrobní prostory. Výroba obou značek se realizuje shodou okolností nedaleko českých hranic - helmy na kolo v Passau a sportovní brýle v malebném městečku Leederdorn. Do obou výrobních prostor koncern Uvex v posledních letech investoval několik desítek miliónů euro na rozšíření kapacity. Důvod byl jednoznačný - současné prostory již nestačily neustále rostoucí poptávce po cyklistických přilbách a sportovních brýlích. Druhým důvodem byla ekologie, obě továrny splňují ty nejpřísnější ekologické požadavky a pokud stojíte na parkovišti před výrobními budovami, ani v nejmenším nepoznáte, o jakou výrobu se zde jedná. Vše ladí a harmonizuje s okolní krajinou Černého lesa.

ALPINA je největším výrobcem sportovních brýlí v Německu. Každý rok vyrobí více než 900 000 kusů sportovních brýlí. Například velmi populárního modelu Alpina Swing (velmi dobře ho znají lyžaři) od roku 1973, kdy byl vyroben první prototyp, se jich v Leederdornu vyrobilo v mnoha modifikacích již více než 5 mil kusů. Kdo jezdí lyžovat do Alp, tak tyto sportovní brýle určitě zná. Vyrábějí se také i ve variantě jako sportovní dioptrické brýle, která je také mezi sportovci velmi oblíbená.

Výroba cyklistických přileb ALPINA představuje současnou nejmodernější technologii a kvalitu materiálů. K výrobě přileb se používá in-mold technologie (vstřikování hmoty vnitřní skořepiny přilby za vysokých teplot a tlaků do formy vnějšího skeletu helmy), která zaručuje vysokou pevnost, pružnost a také maximální bezpečnost díky lepšímu rozložení síly nárazu než je tomu např. u zastaralé výroby laciných tzv. "lepených" přileb. Helma na kolo je dnes již nedílnou součástí každého cyklisty.

Úspěšnost a popularitu sportovních brýlí ALPINA pochopíte při jejím vyzkoušení. Jsou velmi lehké a konstrukce většiny brýlí Vám padne jako ulitá. Pokud Vaše proporce vyžadují, tak mnohé modely brýlí nabízejí možnost seřizování velikosti nosníků (podle velikosti Vašeho nosu) či tvaru koncovek nožiček (podle velikosti Vaší hlavy). Používá se zde materiál s tzv. "paměťovým efektem". Vybrané modely sportovních brýlí nabízejí ještě další libůstku a to seřizování nožiček vůči zorníkům (např. všechny modely Twist a již zmiňované modely Alpina Swing).

U vybraných modelů je samozřejmostí použití zorníků s polarizačním filtrem, zde zvaným Quattroflex. Tento filtr zvýrazňuje kontury barev a hlavně odstraňuje odlesky slunce. Tlumí nepříjemné odražené světlo např. od sněhu, vodní plochy, mokré silnice... Jev se někdy nazývá "rybářské vidění" - když sluníčko svítí na hladinu jezera, což je pro lidské oči velmi nepříjemné, s použitím filtru odlesk zmizí a pokud je čistá voda, vidíte bez problému až na dno... Ze stejného důvodu je tento filtr velmi výhodné používat na horách. V současné době je největší poptávka po sportovních brýlích s fotochromatickými (samozabarvujícími se) zorníky. Alpina používá zorníky typu Varioflex. Tyto skla se přizpůsobují intenzitě světla.  Je otestováno, že kdo používá tyto fotochromatické zorníky, již nemusí měnit zorníky celoročně. Zatmavení stačí, abyste nemuseli mhouřit oči a sluneční svit Vám nebyl nepříjemný. Při maximálním zesvětlání je možné je používat i za soumraku při jízdě lesem.

www.cyklotrading.cz
www.cyklotrading.cz
www.cyklotrading.cz
www.cyklotrading.cz